30. června 2014

The Stitched Journal Project V.

Zkouším prošívání technikou Sashiko.

I wanted to try sashiko sewing technique.


A nenechávám nic náhodě. Půjčila jsem si knihu, po jejím letmém pročtení originál látku na sashiko ani nezkouším sehnat a spokojím se se zbytkem lnu, na vnitřní vrstvy jsem použila staré vetché povlečení a ze svých kdysi nakoupených zásob vyštrachala niť na sashiko.

I like doing things properly. I borrowed the book, read it to learn the basics and found out that I don't have to bother with the authentic sashiko fabric as it is hardly available here. I used a piece of linen, old sheets inside and a sashiko thread.

Výsledek značně nedokonalý, nepřesné předkreslení na látku, stehy nestejně dlouhé a prsty bolavé a rozpíchané. Nedovedu si představit, že bych měla prošít deku.

Těším se zpět na svůj háček...

The result is imperfect. The lines, I made with pencil, are not precise, the stitches are not the same length as they should be and my fingers are aching. I can't imagine myself sewing through the whole blanket.

I'm looking forward back to my happy hooking....


Příspěvek je součástí the Stitched Journal Project na blogu Lola Nova, kde také můžete najít, co tvoří ostatní účastníci.

You can find more information about the Stitched Journal Project on Lola Nova blog as well as the links to the work of other participants.

4 komentáře:

 1. Díky RM jsem doskákala až k vám :-)
  Tohle je super! Techniku jsem objevila při nedávné cestě po Japonsku, knížku s motivy jsem nadšeně zakoupila ... v japonštině :-) tudíž nemám ani tůšo, že by na to měla být speciální látka... U vás je vidět, že není třeba :-) Po knížce v češtině se podívám!
  Krásné léto přeji z Provence, ať už s jehlou nebo háčkem ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Óóó, děkuji :-D No, já si říkala, že je to docela pěkné, i když se to neumí..... a když se to umí, to teprv musí být krása :-). Knížku lze koupit doslova za pár korun např. tady: http://www.knihcentrum.cz/sashiko-japonska-tradicni-technika-prosivani/d-8076/. A je to překlad zřejmě nejobsáhlejší knihy o sashiko, která vyšla v angličtině. Bohužel grafická stránka knihy v češtině není nic moc, ale obsahově hezká (historie, potřebný materiál, jak na to, několik projektů a plno vzorů). Zdravím do Provence a těším se na meruňky, že si udělám marmeládu podle Vašeho (nebo Tvého - pokud si můžeme tykat) receptu :-)

   Vymazat
  2. Moc děkuji za tip na knížku! Už ji pošťák nese :-)
   Zdravím t.č. z Vysočiny kde chybí provensálské sluníčko... Doufám, že se meruňková vydařila!
   Zdena/Anýzovka
   PS: jasko že tykačka ;-)

   Vymazat
  3. Rádo se stalo, tak ať slouží:-). Meruňková nakonec letos bohužel nebyla, neurodily se meruňky, tak snad za rok....

   Vymazat