14. srpna 2014

Příběh jednoho šálu


V mých předstávách byl něžný....


a asi by i byl, kdyby nebyl tak objemný.
A jak to vlastně bylo? Začalo to jako cestovní projekt. Podle návodu Elizabeth Zimmermann kulatý šál na kruhových jehlicích (rozuměj budu plést pořád hladce, což mě baví).


Snad to s mým pletením ani jinak nejde. Většinou dopletu do půlky (někdy i víc) a z nějakých důvodů pářu a začínám znova. U šálu tomu nebylo jinak. Rozhodla jsem se pro krajkový vzor, který měl být úúúúplně jednoduchý, což se nakonec nepotvrdilo. Na cesty úplně nevhodné, protože kdo má pořád počítat ta oka, která navíc rostou řadou snad geometrickou. Když se pak přihodila chyba a já nemohla přijít na to, jak ji opravit, pletení jsem asi na měsíc odložila a nakonec vypárala a začala znovu a s mnohem jednodušším vzorem.

Z šálu se tak stal projekt "Pletu si ani nevím jak". A rostl a rostl a pak jsem se rozhodla pro jinak barevnou borduru, trochu širší pletenou hladce v řadách kolem dokola.... a byla nekonečná. Po několika hodně dlouhých večerech byla bordura konečně hotová a poprvé možnost si šál vyzkoušet...... a potvrdily se mé obavy, které mi v hlavě už nějaký čas ležely. Moc dobře se to plete, ale jak se to sakra nosí?A tak mám místo šálu moc pěkný koberec, kdyby to ovšem nebylo z tak jemné vlny.....


takže spíš asi přehoz na gauč


nebo na postel...
a nebo se s tím docela hezky fotí děti....


Příze SMC Highland Alpaca Fino, kruhová jehlice 4,5

A teď si jdu uplést něco na krk.....


Elizabeth Zimmermann's PI Shawl.... I really loved knitting it but absolutely do not know how to wear it. I looked like wrapped in a carpet when I tried it on.... I'll probably use it as a blanket.

8 komentářů:

 1. To se občas tak stane :). Ale je moc pěkný. Vzhledem k tomu, že se pomalu blíží podzimní večery, může z něj být i přikrývka :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že pěkně hřeje, mohu jen potvrdit, při focení jsme se s ním docela zapotili..... :-)

   Vymazat
 2. Teeeeda! To je krásné - nevim co, přesně takovej koberec už dlouho scháním, i když (pravda) silnější:-)...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako koberec nemůžu doporučit, jako deka dobrý.....

   Vymazat
 3. to je krása!jak dlouho ti to trvalo?:)(a moc se mi líbí ta bílo-šedá kombinace na té černobílé fotce:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani nevím, začala jsem asi na začátku března, ale párala jsem a různě odkládala a pletla jen když se mi chtělo a dělala asi tisíc jiných věcí, ale živit by se tím teda nedalo.... bohužel ;-(. taky se na svět někdy ráda dívám černobíle :-)

   Vymazat
 4. To je teda kus! tlesky tlesk! působí, že bude měkounký, hebounký na zachumlání při dalších projektech "pletu si ani neví m jak" přímo ideální. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je měkounký, hebounký a zachumlá se do něj celá rodina.... a fakt hřeje, takže bychom možná mohli míň topit :-)

   Vymazat